One moment please...
 
 
Exact Globe+   
 

Pensioen wijzigingen Zoetwaren per 01.01.2026

Omdat het Pensioenfonds Zoetwaren per 2026 overgaat op het nieuwe pensioenstelsel Wet Toekomst Pensioenen (WtP), komen er wijzigingen in de premieregeling.

Betreffende cao:

· 1402 - Suikerwerk- en chocoladeverwerkende industrie

Componenten

De componenten per 2026 voor de Basisregeling en Excedentregeling zullen een nieuwe berekeningswijze hanteren. Deze componenten worden aangemaakt als de CAO-wizard vanaf 2026 wordt doorlopen. Verder wijzigt het ‘Regelingkenmerk’ voor deze componenten, ten behoeve van de pensionaangifte aan TKP. Voor deze wijziging hoef je zelf niets te doen. Dit wordt, na de update, op de achtergrond aangepast.

Hou er wel rekening mee dat er per 2026 een nieuw component is voor het Sociaal Fonds voor de Zoetwarenindustrie (SFZI). Deze wordt ook via de CAO-wizard aangemaakt.

Aangifte

Vanwege de wijziging met betrekking tot het Sociaal Fonds is het van belang om, naast de reguliere UPA-pensioenaangifte voor TKP, een aparte UPA-aangifte voor de organisatie 'De Eendracht' aan te maken. Dit komt, omdat TKP de uitvoering van het Sociaal Fonds voor de Zoetwaren-industrie (SFZI) heeft overgedragen aan De Eendracht.

Er dient dus via menupad [Salaris, Componenten, Relatienummer], naast de 'Relatie' en het 'Relatienummer' voor TKP, ook een 'Relatie' en 'Relatienummer' voor De Eendracht te worden gedefinieerd. Deze dient dan dus te worden geselecteerd in het UPA-scherm via [Salaris, Aangiften, Periodiek, UPA], voordat er een UPA-aangifte kan worden aangemaakt voor de Eendracht. De werkwijze voor het aanmaken van deze aangifte is verder hetzelfde als voor een reguliere UPA-aangifte.

 

Deze wijziging is vanaf 22-01-2026 beschikbaar in 424SP44, 504SP44, 505SP9 en 506SP2

     
 Main Category: Attachments & notes  Document Type: Support - On-line help
 Category:  Security  level: All - 0
 Sub category:  Document ID: 32.852.305
 Assortment:  Date: 22-01-2026
 Release:  Attachment:
 Disclaimer

Tags
No tags added