One moment please...
 
 
Exact Globe+   
 

Pensioen wijzigingen StiPP per 01.01.2026

Omdat het Pensioenfonds StiPP per 2026 overgaat op het nieuwe pensioenstelsel Wet Toekomst Pensioenen (WtP), komen er wijzigingen in de premieregeling.

Betreffende cao:

· 5201 – Uitzendbranche

Componenten

StiPP heeft vanaf 1 januari 2026 nog maar één pensioenregeling. De Basis- en de Plusregeling verdwijnen. In Exact Globe(+) zullen deze componenten daarom worden beëindigd per eind 2025. Vanaf 2026 zullen er nieuwe componenten beschikbaar komen voor de nieuwe regeling.

Aangifte

Vanaf 2026 blijft de gegevens aanlevering ongewijzigd. Dit gaat nog steeds via een PDO-bestand. De aangifte voor StiPP is inhoudelijk wel iets gewijzigd. Vanaf 2026 hebben wij, als softwareleverancier, onze naam toegevoegd, is het ook zichtbaar als er per 4 weken wordt verloond en zal er voor elke medewerker een nieuw contractnummer ‘99’ worden ingevuld. Verder is het IBAN-veld volledig verwijderd. Voor deze wijzigingen hoef je zelf niets te doen. Deze worden doorgevoerd, nadat de update is uitgevoerd en loonjaar 2026 is geopend.

Met ingang van 2026 verandert ook de manier waarop StiPP correcties over voorgaande jaren kan verwerken. Als je de zogenaamde 'loon over'-methode hanteert wijzigt er niets in het aanleveren van correcties. Als je de zogenaamde 'loon in'-methode hanteert, betekent het dat je wijzigingen over periode voor 1 januari 2026, via een door StiPP/PGGM aangeboden tool moet aanleveren. Als het goed is, ben je hiervan op de hoogte gebracht via de nieuwsbrief van StiPP.

 

Deze wijziging is vanaf 22-01-2026 beschikbaar in 424SP44, 504SP44, 505SP9 en 506SP2

     
 Main Category: Attachments & notes  Document Type: Support - On-line help
 Category:  Security  level: All - 0
 Sub category:  Document ID: 32.852.314
 Assortment:  Date: 22-01-2026
 Release:  Attachment:
 Disclaimer

Tags
No tags added